Start UP OMK Ambalajın iLK Satış ve Pazarlama Müdürü oldum. Ve İstanbul maceram da böylelikle 1997 Eylül ayında OMK ile başladı. OMK’nın Eskişehir’deki fabrikasında forlift bile yoktu çünkü ihtiyaç yoktu, sipariş yoktu. Günde 1-2 kamyon sipariş var onu da elle yüklüyorlardı. Benden sonra aldılar. Öyle ki ayda ortalama SCA Packaging’de 600-650 ton satış yapıyordum.(şirket 1900 ton civarı)
Hiç unutmuyorum SCA Satış ve Pazarlama Müdürü Orhan Güç iki kere Ofisime gelerek ”Cevat Allah aşkına ateşkes yap, bütün müşterileri götürdün, bitirdin bizi demişti” Zira OMK’yı kısa sürede 800 Ton tek başıma çıkardım. Sonra SCA Bursa ekibinden Abdullah Yılmaz’ı (Liseden Sınıf ve sıra Arkadaşım Sevgili Ersan Yılmaz’ın Ağabeyi) şirkete Bursa Bölge Müdürü olarak transfer ettim ve şirket SCA bir darbe daha aldı.

Benim istifam ve Şişecam’a geçmem üzerine Abdullah Yılmaz da şirketin benden sonraki Satış ve Pazarlama Müdürü oldu. Sonraki dönemlerde SCA’da satış ekip arkadaşım Sevgili Fevzi Lüş’de şirketin Satış ve Pazarlama Müdürlüğünü yaptı. SCA adeta sektörde bir okul gibiydi…